Arslantürk Defter, talep doğrultusunda kurulan sayılı markalardan biridir. 2016 yılının sonunda Arslantürk Şehircilik Ulaşım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi altında satışlarına başlamıştır. Tasarımcısının, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümündeki dönemlik ortalamasını 2.62’den 3.94’e çıkarırken oluşturup kullandığı içerik sayfaları diğer öğrenciler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Dersler verilip, ortalamalar arttıktan sonra içerik sayfalarına egzersiz programı da eklenmiş ve fazla kilolar da gitmiştir.

Bunun üzerine içerik sayfaları ve ders notları birleştirilmiş ve tüm dönem bu derme çatma ‘defterler’ kullanılmaya başlanmıştır. Tasarımcı, bir dönemde kullandığı her şeyi tek bir gereçte toplama fikrini üç kapaklı bir klasör tasarlayarak ve bu tasarımını deri, kapak sıvama, kumaş ve karton zanaatçılarıyla üretmeye çalışarak ortaya çıkacak ürün adına ilk adımı atmış ve Arslantürk Defter oluşmuştur.

Farklı ustalara gidilmiş, mukavva ve kağıt örnekleri denenmiş ve ikinci bir Arslantürk Defter oluşturularak, birinci tasarım rafa kaldırılmıştır. Daha sonra bu defterden şahsi kullanım için dört tane yaptırılmadan önce defterin daha ergonomik olması ve estetik görünmesi amacıyla son bir tasarım üzerinde çalışılıp, ikinci tasarımın sırt dikişleri değiştirilerek üçüncü bir defter oluşturulmuştur. İşbu defter son şekliyle üretilip kullanılmaya başlanmıştır. Bir aya kalmadan on altı tane daha üretilip dağıtılan defter, şehir dışından gelen talepler, ücret önerileri, fiyat soruları sonucunda Türkiye Patent Enstitüsü koruması altında toplu siparişe geçilerek satışa sunulmuştur.

Arslantürk Defter yüksek kâr marjı gütmez, en kaliteli malzemeyi kullanır, el işine önem verir, üreticisine hakkını kazandırır. Müşterisine gerek duyduğu kaliteyi ve özgünlüğü sunar. Ticarette nereden nasıl kısacağım diye hareket etmeden de kazanılabileceğini gösterir.

“Ekmek aslanın ağzındadır, neyse ki aslan elimizin altındadır.”

Tüm öğrencilere çalışma azmi ve başarı dileklerimizle,

Arslantürk Defter